2008. március 30., 14:30, Stamford Bridge, London

Sárga: Belletti (90+4.) ill. Cattermole (45+2.)
Piros: -

Chelsea (4-3-3): Cudicini; Belletti; Carvalho, Terry (c), Bridge; Essien, Mikel, Ballack (Wright-Phillips 65.); J. Cole, Drogba (Alex 90.), Kalou (Anelka 78.)

Middlesbrough (4-4-2): Schwarzer; Young, Wheater, Pogatetz (c), Taylor; O'Neil (Johnson 80.), Boateng, Cattermole (Shawky 90.), Downing; Tuncay (Alves 65.), Aliadiere

Összefoglaló

Bár arra lehetett számítani, hogy Avram Grant több embert is pihentet a szerdai BL-meccs előtt, csak Lampard maradt ki a kezdőből, de ő is betegsége miatt, míg a védelem két szélén a más szokásos rotáció érvényesült, Bridge és Belletti kapott lehetőséget.

A Chelsea hatalmas elánnal kezdett, rögtön a 3. percben Drogba veszélyes lövését ütötte ki Schwarzer. Egy perccel később pedig bebizonyítottuk, hogy pontrúgás után nemcsak gólt vagyunk képesek kapni, hanem szerezni is: Bridge beívelését Carvalho fejelte a jobb felső sarokba (1-0). A 30 éves portugál védő 150. mérkőzésén 9. gólját szerezte.

Támadásban maradtak a hazaiak, és a 9. percben Kalou szöglete után Drogba fejelt alig mellé. Az akciók gyorsak voltak és kreatívak voltak, Joe Cole, Kalou, Drogba és Essien is sokat vállalt, többször is szétzilálták a Middlesbrough védelmét, de nem született újabb gól. Az egyik legnagyobb helyzet a 35. percben maradt ki: Essien játszott az ötösön álló Kalouhoz, a támadó ráfordulhatott volna, de túl sokat várt, így lövésébe már belevetődtek.

A 43. percben Drogba szabadrúgásból veszélyeztetett, de a lövés megpattant a sorfalon. A szölget után ismét csak a Ló elé került a labda, fejese azonban fölé szállt. A félidőben nyugodtan dőlhetett hátra minden Chelsea-drukker, arra gondolva, jó a játék, és jönnek a további gólok is sorra, így egy könnyű győzelem a zsebben. Ezzel szemben minden volt a vasárnapi siker, csak könnyű nem.

A második félidő elején is magabiztosan és gólra törően játszottak a Kékek, Mikel távoli lövése, majd Essien kísérlete is veszélyes volt. Ezt követően a Ballackot váltó Shaun Wright-Phillips tíz perc alatt mesterhármast lőhetett volna. Beállása után első labdaérintéséből a Cole-tól kapott labdát lőtte centikkel mellé, majd egy visszagurítás után fölé helyezett, végül ismét csak nem találta el a kaput tiszta helyzetből. Hatalmas lehetőség volt mindhárom.

Közben, a 73. percben a vendégek első helyzetükből kis híján gólt szereztek: Afonso Alves kapott egy indítást, a kapujából mintegy 35 méterre feleslegesen kifutó Cudicini mellett elhúzta a labdát, majd távolról megcélozta az üres kaput, de a labda óriási szerencsénkre a kapufáról pattant ki.

Egy perccel később Kalou robbant be, és fejelt üresen, de a labdát Schwarzer fölé ütötte. Mindkét edző cserékkel élénkített: a Chelsea-ben Anelka lépett pályára a sok helyzetet kihagyó Kalou helyett, a másik oldalon az utánpótlás válogatott Johnson állt be.

A 82. percben ismét csak nem volt a helyzet magaslatán a Chelsea hátsó alakzata: mondani sem kell, egy szöglet után Alves fejelhetett, de a felső lécre bólintott. A kipattanóra Wheather érkezett, de fejese szintén csak a felső lécen csattant. A labda Aliadiere elé került, aki rosszul találta el a játékszert, így közelről mellé lőtt. Minden Chelsea-drukker elmormolhatott egy imát, míg a kapufa gyártója jutalmat érdemelne...

A hátralévő percekben is a vendégek maradtak támadásban, de a Chelsea meg tudta őrizni előnyét, és fontos, egyben szerencsés győzelmet aratott. A hazai bajnoki veretlenségi sorozat immár 79 meccsesre nőtt. A Kékek a második helyen állnak, öt ponttal a Man United mögött.

Jövő szombaton a másik manchesteri csapat, a City lesz az ellenfél idegenben.